Dlouhé vlasy se udrží podstatně hůře než vlasy krátké. Lámavost, roztřepené konečky, vysušenost…to je jen několik málo problémů, které dlouhé vlasy často postihují. Čas a intenzivní péče, kterou jim dopřejete, však nezůstane bez povšimnutí a jistě si brzy všimnete viditelných změn.
1. Používejte správnou vlasovou kosmetiku
Kvalitní vlasová kosmetika sice není levná záležitost, ale je to investice do zdraví, která se vyplatí. Základem je kvalitní šampon a balzám, případně maska, které jsou vhodné pro váš typ vlasů.
Vaše kadeřnice má určitě bohatou zkušenost s kvalitní vlasovou péčí a vaše vlasy zná lépe než vy sama. Obraťte se na ní a ona vám jistě mile ráda doporučí produkty, které byste v drogerii asi jenom těžko sehnala.
Čím delší vlasy, tím více úsilí je zapotřebí, aby se potřebné živiny a vitamíny dostaly do celé délky vlasu. Nevyživené vlasy se pak lámou, jsou suché a na omak hrubé.
2. Péče o vaše vlasy
Před samotným mytím vlasů je rozčesejte, aby byly srovnané a při mytí se příliš necuchaly. S šampónem to nepřehánějte, množství o velikosti oříšku bude stačit i pro dlouhé vlasy. Je však důležité, aby vlasy byly dostatečně navlhčené. Šampon z vlasů pečlivě opláchněte, jinak můžou být splihlé a budou se hůře rozčesávat.
Vlasy opatrně vyždímejte do jemného ručníku. Nikdy je nedrhněte, vlasy se pak daleko snáz zacuchají a polámou. Vlasy nechte uschnout přirozenou cestou, nikdy je nedávejte do turbanu. Po krátkém proschnutí, je můžete opatrně vyfoukat studeným vzduchem, který vlasy nevysušuje a neničí jejich strukturu.
3. Úprava dlouhých vlasů
Nejdůležitější úpravou dlouhých vlasů je pravidelné zastřihování konečků, který bývají nejvíc náchylné k třepení. Vlasy stačí zastřihnout jen o pár centimetrů a hned budou daleko zdravější, hustší a budou se vám lépe upravovat. Na noc vlasy zaplétejte do copánku nebo je svažte do volnějšího culíku. Uvidíte, jak se vám budou ráno daleko lépe upravovat.